| Ionut_Andrei_2000_1Aph a întrebat:

De ce la consum imi arata km/l nu l/km la volkswagen passat b6 2010?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa l ai setat probabil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o cifră mai rotundă. l/km ar fi o cifră prea mică și greu de obținut ca să fie exactă.

| OldSoul a răspuns:

Poti schimba asta din setari, incearca sa tii apasat pe butonul de jos din capatul manetei de la stergatoare si ar trebui sa intrii in meniu, de acolo poti seta.
Sau, daca ai comenzi pe volan, incearca sa tii apasat pe unul din butoanele respective pentru a intra in meniu.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu le am cu masinile dar daca arata asa, poti sa faci un calcul estimativ ca iti va afisa cati kilometri poti merge cu un litru, in loc sa-ti arate cati litri consuma per kilometru, pare logic?

| Ionut_Andrei_2000_1Aph explică (pentru LPCTSTR):

Stiu stiu dar voiam sa vad daca pot schimba din setari asta

| Holiday a răspuns:

Cauta in setari. Poti modifica de acolo.