| FrancezuRN a întrebat:

De ce la un audi A6 2006 motor 2.0 diesel înmatricularea costă undeva la 3.000€,?
Este obligatorie înmatricularea,?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Inmatricularea costa mult mai putin si costul nu depinde de masina (doar costul politei RCA depinde, pentru inmatriculare se platesc fix aceleasi taxe).
Inmatricularea nu este obligatorie, decat daca vrei sa circuli cu masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te a pacalit ca te costa 3000 euro inmatricularea?
De mai bine de 1 an este scoasa taxa de timbru si nu te costa nimic.

Cat despre intrebarea cu "este obligatorie inmatriculare"... serios? vrei sa mergi cu masina pe platforma altfel sau cum?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu costa atat in Romania, dar e obligatorie.

| BlueDark a răspuns:

Da,omule,este obligatorie! Si inainte de? nu se pune,

| IFeelS0Alone a răspuns:

Salut taxa de mediul nu mai este de mai bine de un an. Daca circuli cu o masina neinmatriculata risti sa ai dosar penal. Daca ai bani si nu te intereseaza ce numere o sa aiba masina, mergi cu ea in Bulgaria. Ti o inmatriculeaza pe loc dar iti trebuie circa 450 de euro. Daca nu ai numere rosii trebuie sa o duci cu platforma acolo.