| rockvandam a întrebat:

Cat costa sa intretii un audi a4 2006-2007 s-line cu navigatie motor de 2.0 diesel.
Taxele,impozitu,piese de schimb, consumul etc.

6 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Impozitul e 209 lei. Diferă în funcție de judet( 209 e impozitul maxim)
Alte taxe nu ai.
Asigurarea e in functie de varsta si vechimea permisul
Consumul in jur de 9 in oras si 6 in exterior.
La piese prețul difera in functie de producător.
Consumabile ca la orice alta masina.

| XandraIoana a răspuns:

Impozitul:maxim 400 de lei
Consumul8-9%

| rockvandam explică (pentru XandraIoana):

Nu am un venit foarte mare 2000lei pe luna.Ma uitam si la un passat berlina 2008 1.9 diesel si acum nu stiu care ar fi mai convenabil audi sau passat

| sir sanjei a răspuns (pentru XandraIoana):

De unde ai scos asta cu 400 de lei Impozitul? Macar te pricepi la masini?

| sir sanjei a răspuns (pentru rockvandam):

La un venit de 2000 de lei lunar te-as statuii sa te uiti spre alte masini.
Volanta cu masa dubla, turbina, injectoare, pompa de injecție, astea sunt piese foarte scumpe.
Intra pe site-ul epiesa.ro si poti vedea prețuri de la o banală bucsa până la un kit de ambreiaj!

| suntserios a răspuns (pentru XandraIoana):

Asta cu 400 lei ai dato la plesneala?