| RosaliaMeticuloasa a întrebat:

De ce nu vor femeile sa invete sa conduca respectand legislatia? Am vazut femei cu permis si nici indicatoarele nu le cunosteau

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu am vazut barbati la fel

| relian a răspuns:

Femile la condus, la mecanica, la orientare in spatiu, is cam paralele, asa sunt majoritatea, nu prea au astfel de talente, deci nu tine ca nu vor ele, tine si de cum esti nascut, de cum is femeile genetic.
Bine or sa sara destui pe aici ca vorbesc eu prostii laughing nu vorbesc deloc prostii, spun din practica, eram la scoala 100 de elevi, doara 20 de baieti, restul fete, toate erau la fel, referitor la mecanica, la masini, la orientare in spatiu, chestii de genul asta.

Nu vorbesc aici doara despre cele din anul meu, toti anii asa erau laughing aveam cunostinte si in anii mai mari, cam asta e povestea cu femeile referitoare la masini, la condus.

Se faceau ore practice, atit de mecanica cit si condus, ni se arata o piesa, deci o vedeai real, ni se arata si pusa acea piesa pe masina, aveam si planse poze, scheme totul acolo la fata locului.

Venea profesorul si intreba, ati inteles? Noi in cor daaaaaa. Pleca ala se facea nu stiu ce avea el treburi, revenea dupa 5 min, ora nu era gata.
X ia zii cei piesa asta, cum se numeste, ce face? Pfff nu am vazut in viata mea laughing era colega X si tot asa, rideam toti de ne prapadeam.

Cei care spun altceva vorbesc doara din povesti.
Ca mai sunt si fete care stiu sa conduca, da sunt, dar cam rare sa nu zic f rare, ori sa cunoasca indicatoare sau mecanica.

La orientare e si mai jale laughing dar cum zic nu-i nimic rau, asa sunt femeile genetic, e ceva normal.
Dar erau f bune la matemaitica, la chimie la mais tiu eu altele.Nici eu nu intelegeam, le spuneam, soro ai piesa in fata, ai mult mai multe info decat la mate sau chimie, ai piesa vizual, semnele vizual,
ai desene, ai tot ansamblu deci informatie mai multa ca la mate sa zic.
Acu le arata-i, le explica-i, a doua zi ne trezeam cu ele, haide la hala sa ne mai spui odata laughing dar odata aia era zilnic laughing
Bine eu nu rid de ele, rid asa ca e situatia asta, ca asa is femeile, dar cum am spus e ceva normal.
Sint chestii ce tin de aptitudine de talent cu astea te nasti, femeile la anumite chestii se pare ca e ca o regula, sa fie toate asa.

Sint si baieti care is la fel, dar f putini, sau oricum putini, regula la baieti, e mai usor pentru ei sa inteleaga lucrurile astea.

Femeile nu-i ca nu vor, odata tine de aptitudine si mai tine si de placere, daca ceva nu-ti place faci chestia aia si mai naspa.

In primul rind trebuie sa iti placa, iar femeilor nu prea lea placut masinile, mecanica, condusu masinilor, este o chestie mai noua asta cu condusu.

| Mitzupitzu a răspuns:

Eu am vazut una care putea merge cu masina doar in fata.