| anonim_4396 a întrebat:

De ce scartaie asa tare rotile la fiecare viraj la fiecare frana asa unpic mai brusca la masina? Scartaie tare.straight face ca doar nu`i normal nu?big grin Daca conteaza ii un peugeot 307 din 2007 Diesel. Va rooooooooogbig grin.

P. S:Imi place ca scartaielaughing da` mi frica sa nu fie vreo` problemabig grin, sa raman naibii fara caucicuri de miru` lumii. Merci fain. (De ce mi-a fost raportata? Helloo!straight face-ce`i irelevant >aici?tongue)

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

O masina de 3 ani nu ar avea voie sa scartaie la ceea ce ai descris tu. Se pare ca a fost candva o forta din afara (bordura sau alte obstacole dure) care au schimbat geometria unghiului de fuga. In acest caz ori incerci tu sa vezi care ar fi aceasta cauza, ori mergi la service. Daca mergi asa mai departe strici cauciucurile si reparatia nu devine mai ieftina, ci mai scumpa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai cumva cauciucuri de iarna? Daca DA, asta e problema.

| DjLau a răspuns:

`neata!

Cauciucurile de cand nu le-ai mai schimbat? happy