| TaviComplicat a întrebat:

Am cumparat o bicicleta mai ieftina, cu frane v-brake si de cand am cumparat-o, frana de pe fata face zgomote si scartaie foarte tare de fiecare data cand o folosesc.Dar nu vreau sa le schimb.

Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Verifica daca nu cumva sabotii franelor ating cauciucul cand strangi frana. Mi s-a intamplat si mie odata.

| IonutGaby a răspuns:

Schimbale cu unele noi

| AsaBhayNene a răspuns:

Ai putea s'o schimbi sau daca nu ai posibilitatea ia niste ulei de motor sau ceva ca s'o ungi (nu merge cu ulei de bucatarie). Sper c-am ajutat. Funda?

| TaviComplicat explică (pentru AsaBhayNene):

Daca pun ulei de motor aluneca laughing si nu vreau sa le schimb