| str a întrebat:

De ce sunt asa ieftine masini pe autotrade.uk, exemplu:O gramada de rover 75 din 2000, 2001, la 500, 600, 700 de lire, jeepuri la fel.In descrieri par a fi masini cat de cat bune.

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Rover-ul e Dacia englezului.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Asta e pretul lor! Sunt masini cu volan pe dreapta si se vand greu in Europa si totusi au 11-12 ani.

| Stefanu a răspuns:

Au volan pe partea dreapta si nu poti nici sa depasesti cu ele, asa ca stai la coada dupa bunici, bunicute si te uiti cum trec pe langa tine altii...Mai bine iei unu cu o mie sau doua mii si stii ca poti sa te duci cu ele, daca te grabesti undeva sau ceve de genu.
Masinile din UK sunt aduse de cele mai multe ori pentru dezmembrare, piese nu pentru circulatie, de asta-s atat de ieftine.

| traveler a răspuns:

Nu te amagi degeaba, la noi legile sunt draconice in privinta vechiturilor din alte tari.Asa zic ei ca protejeaza mediul si reduc numarul gunoaielor aduse in tara si incurajeaza cumpararea de masini noi prin programul rabla. Oricum dai acolo 500 lire pe o masina si aici dai 3000 euro sa o inscrii. ei ce mai ai de zis?

| str explică (pentru traveler):

Inmatricularea se mai poate face si in Bulgaria cu un pret undeva la 550 de euro toata distractia.

| jack993 a răspuns:

. uk? Asta nu e Ucraiana? Nu te mira daca iti cumperi de acolo si cand iti ajunge sa o vezi fara acte.

| Minks a răspuns (pentru jack993):

United Kingdom = Regatul unit al Marei Britanii.

| subfocus a răspuns (pentru jack993):

United Kingdom insemna uk
ua e de la ucraina

pentru ca au volan pe dreapta...

| jack993 a răspuns (pentru subfocus):

Aa. scuze. atunci greseala mea