| anonim4536 a întrebat:

De ce unii oameni urasc masinile cu caroserie break?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui, inca de mult se spune ca "De gustibus et coloribus non disputandum!"

| olixandru a răspuns:

In general persoanelor tinere nu le place tipul de caroserie breack sau combi. In general o masina cu tip caroserie limuzina, hatchback, coupe, cabrio sunt mai frumoaze decat cele breack.
Dar daca ai o familie traditionala si pleci in vacanta ca in acest articol http://anunturipieseauto.ro/......-limuzina/ o sa vezi ca atunci tot ce conteaza este spatiul dinportbagaj. In general masinile breack au spatiul mai mare.

| Vikkern0990 a răspuns:

Unora nu le place cum arată, deși eu unul aș spune că există unele break-uri geniale, cum ar fi Mercedes CLS Shooting Brake.

Alții spun că li se par mașini de țărani și nu vor să fie văzuți într-una (cunosc personal)