| anonim_4396 a întrebat:

De ce voi barbatii iubiti masinile atat de mult?
sunt curioasahappylove struck

Răspuns Câştigător
| ByoEdyy a răspuns:

1. Daca ai probleme cu masina in primii ani te poti plange la dealer-ul auto.
2. Masinile nu au migrene, daca vrei sa mergi cu ele mai mult de o data pe saptamana.
3. Masinile au nevoie doar de doua perechi de pantofi, unii de vara si unii de iarna.
4. Masinile pleaca in excursii mai usor decat femeiile.
5. Masinile nu-si schimba tot timpul culoarea si le recunosti si dupa o revizie generala.
6. Masinile nu plang ca le intarzie.
7. Mirosul de bere nu le deranjeaza pe masini.
8. Masina o poti impreumuta si prietenilor (desi nu prea se intampla).
9. Cu 180 Cp te descurci, cu 180 kg NU!
10. Cand e vorba de o masina barbatul stie de la inceput cat costa.
11. Masinile nu au prietene.
12. O alta masina nu cauzeaza nici o cearta.
13. In cartea tehnica a masinii scrie clar cati propietari a avut inainte de tine.
14. La masina poti sa recuperezi anumite taxe.
15. Masinile sunt simple.
16. Daca nu mai vrei vechea masina iti cumperi pur si simplu alta fara sa o intretii pe vechea masina.
17. Daca nu-ti place o partea a masinii poti foarte simplu sa o tunezi.
18. Cand masina nu mai arata ca noua pur si simplu o vopseti.
19. Pentru o masina veche gasesti mereu un cumparator.
20. Valoarea masinii creste dupa 30 de ani.
21. Doar pentru ca ai fost primul, masina nu vrea sa se casatoreasca cu tine.
22. Masina nu comenteaza daca esti mai rapid.
23. Cu masina e chiar de preferat sa fii mai rapid.
24. Masinile nu stau in fata dulapului si se plang ca nu au cu ce sa se imbrace atunci cand barbatul se garbeste.
25. Masinile nu se plang niciodata ca sunt prea grase.
26. Masinile nu doresc sa poarte discutii profunde.
27. O masina nu se asteapta la complimente sau la flori.
28. Poti sa te holbezi si sa comentezi linistit alta masina, ca masina te nu se supara.
29. Nu o sa primesti niciodata acte prin posta de la avocatul masinii.
30. Masina inghite mereu!

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca nu purtam posete, nu ne schimbam pantofii in fiecare zi, mergem la frizer doar ca sa ne tundem si nu ne intereseaza daca cineva a observat asta, orice convorbire telefonica o putem incheia in mai putin de doua minute samd.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Barbatii iubesc mai mult masinile pentru ca masinile nu comenteaza, nu cauzeaza cearta, nu plang niciodata ca sunt prea grase, pentru ca masina masina este un mod de relaxare in care poti depasi realitatea zilei. Concluzia este ca atat femeile cat si masinile reusesc sa incalzeasca sufletul unui barbat.

| cossmy a răspuns:

La masini te poti apuca sa le mesteresti, sa descoperi una alta. Senzatia pe care o ai la volan, viteza, alea alea. Efectiv sunt interesante. Si au dreptate mai sus, macar au un rost...nu ca boitu' in oglinda 2 ore, pe urma plimbatu prin magazine 10 ceasuri fara sa cumperi nimic si cand ajungi acasa si deschizi debaraua sa-ti cada in cap 1 milion de perechi de pantofi, incaltati maxim o data. Nu se poate explica. Efectiv ne atrag ca o femeie frumoasa.(pe mine cel putin mai mult, ca fara masina nu stiu ce m'as face, da fara femei:-J)

| cossmy a răspuns:

As pune o intrebare. ceva gen: "de ce voi fetele iubiti atat de mult pantofii si sa cumparati lucruri inutile?", insa n'ar avea rost pentru ca muult prea putine fete se uita la categoria astahappy

| maryy a răspuns:

Ca sa-i raspuns si lui Cossmy cu intrebarea sa, asta e specific fetelor.Adica iti spun eu ca daca vezi o fata cu tocuri aranjata cu haine foarte frumoase incepi sa fluieri dupa ea. Dar asta e specific fetelor. Mie una recunosc ca imi placc si cumparaturile, dar si masinile.Nu sunt o fire foarte sportiva.Sunt fata, dar caruia ii plac foarte mult masinile si chiar imi place sa conduc si sa port anumite discutii despre masini cel mai des, decat sa povestesc cum m-am imbracat aseara.Nu mai vorbii in general la toate fetele pentru ca nu toate sunt asa mai Cossmy! A happy new year!

| CapitanuSemafor a răspuns:

De ce o fata considera ca e normal sa stai 4 ore sa te imbraci si sa te machiezi apoi sa pleci 12 ore fara sa cumperi nimic printr-un mall.
Este cam aceeasi treaba, nu se prea poate explica, eu fiind subiectiv acum, desi ador masinile nu o sa ma apuc sa zic ca un tampit "Masinile sunt super tari!" si alte din astea.
Boys will be Boys

| MiyakoSaki a răspuns:

thinking ca ne plac happy

| sNukki a răspuns:

Da` voi femeile de ce sunteti inebunite de shopping?

| alexandru04 a răspuns:

Daca masina nu te tradeaza ca femeialaughing. ii simplu de masina daca ai grija nu te tradeaza niciodata. dar de femeie poti avea cata grija ai avea ca daca este tot te tradeaza

| valy1233 a răspuns:

Pentru ca ne jucam cu ele de cand eram mici tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca eu am grija de masina.si ea are grija de mine sa ma duca peste tot.
mai ales ca nu o sa comenteze niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca indiferent de motiv nu imi inseala asteptarilebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca imi place viteza si pentru tine iti las id daca vrei sa vb dj_suaw add si vb?

| koshmarul a răspuns:

Pentru ca cand ai o masina:

Iti faci treburile la timp

se stie ca daca ai meshina ai un plus in fata prietenilor, si 5 plusuri in fata fetelor

Le iubim pentru ca sunt facute de noi barbatzii

Le iubim pentru ca ne place viteza si masina ne poate faceplacerea asta

Le iubim pentru ca ne simtim bine in ele si atunci cind nevasta te fugareshte sin csa poti dormi si in masinahappyhappyhappy

Le iubim pentru ca putem sa ne remarcam mai repede lumea

dar tie nu tziar place un bmw seria 7? ori un bmw alpina?

sunt mai mult ca sigur ca tu nu te-ai supara daca tziar da cineva un bmw 730. ashai?

| bocascity a răspuns:

Abis ma la voi...de parca voi nu le iubitihee hee