| deeudeea a întrebat:

De la ce varsta pot da pentru permisul de motocicleta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru subcategoria A1(motocicleta cu o capacitate care nu depaseste 125 cmc si o putere care nu depaseste 11 kW) poti da de la 16 ani, pentru celelalte mai mari de la 18 ani. Numai bine!

4 răspunsuri:
| sergiubest97 a răspuns:

Poti sa iti iei legitimatie pentru scutere pana in 49 cmc la 16 ani. Dar tot la 16 ani poti da pentru A1, adica poti conduce scutere, atv-uri sa altele pana in 125 cmc.

| DoRu a răspuns:

De la varsta de 16 ani!

Răspuns utilizator avertizat
| claudiucop a răspuns:

La 16 ani poti da decat pentru un motor de maxim 50 cm cubi. apoi de la 18 ani poti da de permis cat A (motociclete si motociclete cu atas) dar dupa ce iei permisul timp de 1 an poti conduce doar motociclete cu o capacitate cilindrica mica. nu stiu cat era. ceva in genu 100 cm