| bogdan44454 a întrebat:

De la un timp tot imi apar niste pete pe interiorul parbrizului si nu am nici cea mai vaga idee de la ce ar putea fi.Inainte daca foloseam clin pentru geamuri pe o laveta petele dispareau, doar ca acum daca dau dupa 1 zi petele incep sa reapara.Cineva imi spunea sa folosesc un degresant. Voi ce ma sfatuiti sa folosesc pentru aceste pete? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Petele de pe parbriz sunt de la celelalte masini din trafic, care elimina fum dar si particule fine de ulei ars.
Vezi ca se gasesc la magazinele auto tot felul de produse speciale pentru parbriz, cares e pun in rezerviorul de apa pentru sters parbrizul cat scrie pe masura din acel rezervoras.
Poti curata parbrizul cu apa si o laveta intai, ca sa elimini praful fin sau pietricelele, apoi dupa ce se usuca poti sterge cu o carpita cu putin alcool tehnic, ca sa indepartezi urmele grasimoase de ulei.