Întrebare recomandată | heos a întrebat:

De unde se obtin numerele de zoll din Germania sau cum?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite ca nu e deloc clar. Zoll vine de la zollkennzeichen, un fel de numere rosii la noi care iti permite sa tranzitezi Europa. Si nu le iei de la vama ci de la serviciul de inmatriculari din cadrul primariilor din Germania

1 răspuns:
| shrink a răspuns:

Zoll inseamna vama, deci e clar de unde

| suntserios a răspuns (pentru shrink):

Uite ca nu e deloc clar. Zoll vine de la zollkennzeichen, un fel de numere rosii la noi care iti permite sa tranzitezi Europa. Si nu le iei de la vama ci de la serviciul de inmatriculari din cadrul primariilor din Germania