| seceleanv a întrebat:

Deci am o dacia din 2002 si am vazut ca mi se arde bobina de inductie masina e cu injectie am pus vreo 3 bobine si le arde pe toate si nu sriu de unde provine scurt sa altceva cand le montezi v merge masina dar sa nu opresc ca nu mai porneste le arde in mers va multumesc si astep ras

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un electrician auto bun si monteaz-o la un sercice autorizat ca sa iei garantia

| viotedy a răspuns:

Cauta un electrician auto bun si mergi la el.Crezi ca aici gasesti rezolvarea? Are un scurt pe undeva.Si vezi si bobina care o cumperi sa nu fie facuta de CAP-uri.

| Negoiu a răspuns:

Da,un electrician auto e soluţia.Trebuie sa verifici să ai toate conexiunile bine strânse, curate, bine izolate unde e cazul.Fişa din partea de sus care duce la delcou să nu fie apropiată de tabla maşinii (s-a mai întâmplat).