| FORMULADTI a întrebat:

Deci la scuterul meu e stricat socul elecronic,si din aceasta cauza porneste cam greu,adica greu de tot.Ce-as putea sa fac ca sa porneasca cit de cit mai repede? DESIGUR fara sa schimb socul, exista vr-o smecherie?

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Poi ii poți regla aerul și relantiu, pui o bujie care da scateie foarte bine sau sau astupi gaura de la filtru(pe unde trage filtru aer) sau dai 4-5 pedale fără contact și apoi cu contact și pornește mai repedewinking, asa fac eu dimineața, dar acum pe vremea asta nu mai poți circula cu scuteru, funda?

4 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Pune niste benzina in carburator

| madalinpatrasc a răspuns:

Astupi gura unde vine prins filtru de aer si dai la pedala...asa iti porneste repede fara soc

| mircioiu97 a răspuns:

Depinde si cum este carburatoru. Schimbai carburatoru dar pune unul cu soclu manualwinking Sunt mai bune.

| Costa_Aleks_1989 a răspuns:

Nu poti sal dai mai tare,
vezi unde duce