| Canada a întrebat:

Deci, m-am inscris la o scoala de soferi, scoala ma costat 750 ron, ce mai trebuie sa platesc si cat mai trebuie sa platesc pentru acte(examinarea medicala, examinarea psihologica, cazier, etc, etc) multumesc

Răspuns Câştigător
| octavian1992 a răspuns:

1.taxa permis 68 lei (C.E.C)
2. taxa examen 5 lei
3.cariez la urgente 10 lei + 2 lei timbru
4.pshihologic+analize 140 lei
si plus poze cam atat

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

- Poze tip buletin;
- Taxa de permis 78 lei pe care o platesti la CEC sau la BNR.
- Taxa examen 5 lei
- Cariez judiciar care se elibereaza gratuit dar trebuie timbrat cu timbru de 2 lei (Sau mai multe timbre a caror valoare insumeaza 2 lei)
- Fisa medicala intre 100 si 150 de lei in functie de institutia unde o faci si de oras;
- Testul psihologic intre 30 si 100 de lei la fel in functie de cabinetul unde il faci sau scoala de soferi daca are psiholog propriu.