| Bogox2 a întrebat:

Detin un scuter, firma First Bike, modelul Sprinter, 7500 km. In timp, zgomotul produs de scuter a devenit din ce in ce mai puternic si deranjant. Care poate fi cauza? Problema nu cred ca este de natura mecanica, mai mult din toba. Toba este stock. Depunerile de calamina pot influenta modul in care suna toba? Care pot fi probleme care pot aparea si care determina schimbarea modului in care suna scuterul?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TurboBoost a răspuns:

Nu cred ca este de vina toba..Asa, la fiecare masina dupa 7/8000 km ar incepe sa produca zgomote?!
Cel mai bine este sa te duci la un mecanic sa ti-l verifice.Problema poate fi de natura mecanica!

3 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Când sta la renalti se aude zgomotos?, sau la viteza 40-50 km/h

| Daniel_Alex_1996 a răspuns:

Ti-a cazut uleiu in baie

| Bogox2 explică:

Problema a fost de natura mecanica, distributia. Multumesc pentru raspuns.