| cerasela1112 a întrebat:

Dosarul pentru scoala de soferi este valabil un an de zile de cand am inceput scoala sau dupa ce am terminat-o? straight face

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Din momentul in care a fost eliberat dosarul. Adica dupa ce termini orele, platesti taxele, platesti scoala, faci testele medicale si testul psihologic si tot. Adica sa ai dosarul incheiat si ti-l da in mana scoala de soferi. Din ziua in care ai primit dosarul in mana!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clara. Daca intrebi de cand incepe termenul de 1, an in care poti sustine examenele teoretic si practic, atunci raspunsul este ca aceasta perioada incepe de la terminarea scolii. Daca nu le-ai dat ori nu ai reusit la ele, in aceasta perioada de 1 an, atunci va trebui sa faci iarasi scoala. Numai bine!

| Lacoste a răspuns:

Dosarul este valabil un an de zile dupa ce ai terminat scoala de soferi, inclusiv dupa ce ai terminat si orele de conducere.

| cerasela1112 explică:

Mersi mult