| corina88 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare daca am inceput scoala de soferi pe data de 15 iunie 2009 si am terminato pe 3 noiembrie 2009 cat imi este valabil dosarul de cand am inceput sau de cand am terminat?

2 răspunsuri:
| tania77 a răspuns:

Buna, din cate stiu eu dosarul este valabil un an de cand ai inceput scoala de soferi, dar cel mai bine ai putea stii daca ai merge la secretara de la scoala de soferi unde ai fost tu sa o intrebi si te v-a lamuri ea.Eu stiu ca e valabil un an de zile de la data inceperii nu de cand ai terminat scoala de soferi, sper ca te am ajutat cat de cat, pa.

| cristina d a răspuns:

Nu-i adevarat, draga Tania! Dosarul este valabil un an din momentul in care ai terminat scoala asta insemnand dupa ce ai terminat de condus si penultima ora(ca ultima ti-o pastrezi pentru examen) si iti este semnat si stampilat de catre toti, adica: de catre instructorul auto, instructorul de teorie, secretara, seful scolii de soferi.Multa bafta la examene, Corina!