| Cristian87654321 a întrebat:

Dupa cate zile primesti dovada radierii fiscale a unei masini dupa ce ai depus toate documentele inclusiv copia dupa certificatul de atestare fiscala ca nu ai datorii?

Stiu ca scoaterea certificatului de atestare fiscala privind impozitele si taxele locale si alte venituri ale bugetului local dureaza:
- 2 zile lucratoare in mod standard
- aceeasi zi la urgente.

Dar solicitarea pentru radierea fiscala o faci dupa acele 2 zile, dupa ce ai primit dovada ca nu ai datorii la stat. Dar cat dureaza pana o primesti pe cealalta - radierea fiscala?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu tin minte sa fi luat vreodata dovada de radiere fiscala pentru masina. Iti este stearsa din rol si cu asta basta. La ce ar trebui?