| AnonimPeViata a întrebat:

Dupa ce schimb sonda landa trebuie sa sterg eroarea sau dispare ea? Dupa ce am montan-o a mers cam 5 klm cel putin si tot aprins era Check Engine-ul din bord.

1 răspuns:
| RRoberto2018 a răspuns:

Din cate stiu, ca sa dispara eroarea, trebuie sa o pui pe tester si sa o stearga de acolo, nu se sterge singura.
Eu cand am schimbat un senzor la ABS, mi se tot aprindea martorul in bord. A venit un prieten, a pus " diagnoza " la treaba si a sters eroarea.