| anonim_4396 a întrebat:

Este o moto de 125 suficient de puternică că să fie folosită că și vehicul de calatorie în spațiul EU?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă și bicicleta e "folosită că și vehicul de calatorie în spațiul EU" de ce n-ar fi și un moto de 125?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru calatorii lungi, nu m-as baza pe un motor monocilindric, si mai ales nu pe unul racit cu aer, si uns cu amestec (2 timpi).
Dar, luand in calcul faptul ca in calatoriile cu motocicleta faci pauze pentru a te relaxa, iar altii au facut turnee cu Trabant, iei un motor in stare foarte buna, scule si un set de reparatie motor la tine, faci amestecul cu un ulei foarte bun, si cred ca vei parcurge distantele fara probleme.

| florin926481f a răspuns:

Se poate da dar depinde si de ce traseu ai

| George12356456 a răspuns:

Părerea mea este că nu-i suficient de puternică. Fratele meu are un motor de 125 și face naveta de 15 km la câteva zile, iar dacă îl intrebi spune că nu îi place cum trage, că nu se bazează pe ea. Că sa parcurgi trasee lungi, as zice sa nu te uiți la ceva sub 250. Succes!