| xZeRo a întrebat:

Este posibil sa fac scoala de soferi in Craiova, unde sunt student desi buletinul meu este emis de SPCLEP Rosiori de Vede? Va rog frumos, un raspuns exact.

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Da. Poţi.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face in orice localitate din Romania dar examinarea se poate face numai in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Este bine sa faci scoala de soferi in localitatea unde vei sustine examinarea, deoarece vei cunoaste circulatia de acolo.

| flixbuster a răspuns:

Scoala nu ar trebui sa fie o problema (intreaba-i pe cei de la scoala in primul rand), verifica in schimb sa vezi daca poti da examenul in alta localitate decat cea de pe buletin (tot cei de la scoala ar trebui sa stie, daca nu intreaba la politie).