| GabrielSGI a întrebat:

Este scump la intretinere un peugeot 406 coupe 2. 2hdi(ma refer la taxe)sunt la fel ca la orice masina diesel de acceasi capacitate?

6 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Impozitul la motor tau de 2l ii 179lei pe an! Daca hoti astia ridica cu 16%impozitu atuncea ii 208lei! Iar asigurarea ii undeva catre 450-500lei anual! Succes! La impozit si asigurare nu conteaza combustibilu decat capacitatea motorului!

| RANGE a răspuns:

Mai bine te ai referi la piese, ca la cat de proaste sunt masinile franceze atat sunt de scumpe

| CatalinOrzan a răspuns:

Pai...destul de scump!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde pe numele cui este inmatriculata

spre exemplu eu la asigurari platesc de 3 ori mai mult decat tatal meu din cauza varstei (calculat la aceeasi masina)

impozitele la motoarele pana in 2l nu sunt exagerate, peste 2 e problema.

peugeot ul e scump la piese in general

| Ramona000 a răspuns:

Da sunt la fel ca la capacitate

| Alexaaandraaa a răspuns:

Cam scump.