| GabrielSGI a întrebat:

E ok sa inmatriculezi o masina la bulgari? Ce trebuie sa faci pas cu pas pentru a o inmatricula? De ce taxe te scuteste? peugeot 406 coupe 2.0 benzina.

8 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Inmatriculeaz-o pe bulgari si dupa exact 90de zile nu mai ai drept de circulatie in tara.Ori o inmatriculezi in Ro ori pa pa masina! Daca ii Euro 4 si minim din 2000 anu...atuncea taxa ii 500euro!

| GabrielSGI explică (pentru BassHunter13):

500 euro in RO sau BG?

| BassHunter13 a răspuns:

Din ce an ii masina? euro cat? in ro

| EddiWeed a răspuns:

Inca se mai circula, la mine in oras e plin de "cioarde" inscrise in Bulgaria sau franta si nu in ultimul timp "englezoaicele"
Documentele necesare pentru inmatricularea in Bulgaria sunt:
Carte identitate/ Buletin
Cartea de identitate a autovehiculului
Talonul Autovehiculului
Contractele de vanzare-cumparare anterioare incluzand dupa caz facturi si procuri, de la proprietarul inscris in talon pana laproprietarul actual
Numerele de inmatriculare stipulate in talon.
- Geamurile masinii sa fie intacte.
- in situatia in care autoturismul are numere de inmatriculare provizorii, este necesara cartea de identitate vechefie stampilata sau taiata.
- In situatia in care autovecicululul este inmatriculat cu numere rosii este necesar transportul pe o platforma autorizata datorita faptului ca parasirea "pe roti" a tari nu este permisa.
sursa:http://www.inmatricularetaxabulgaria.ro/index.html

| Darcklight a răspuns:

Dca o inmatriculezi in Bulgaria, dupa 3 luni nu-mai poti sa circuli cu ea aicea in Romania, trebuie sa inmatriculezi aicea in Romania, e data legea, alegi!

| str a răspuns (pentru Darcklight):

Nu mai este data prietene, s-a scos, mai uita-te si tu la stiri!

| Darcklight a răspuns (pentru str):

M-ai interseazate tu intai si dupa aia imi spui, asa este cum iti spun eu!

| DegeteRapide a răspuns:

O poti inmatricula dar nu poti sta cu ea in romaia mai mult de 2luni...