| st3fan_3205 a întrebat:

Exista o limita si la atv ex ani putere permis?

Răspuns Câştigător
| VanessaTPU a răspuns:

Pentru a circula cu un atv pe drumurile publice, trebuie bineinteles inmatriculat si sa posezi permis de subcategoria B1! Fundita?:*

3 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Sunt si atv de 49 cmc care se conduc cu acel curs de legislatie fara permis de la 16 ani

| Limonada a răspuns:

In codul rutier scrie clar ca orice moped ce merge pe aprindere (in afara de alea cu pedale) trebuie permis da de alea de 49 ai voie de cand ai implinit 16 ani dai in test care e foarte simplu si gata dar la restul ai nevoie cum a spus si vanessa subcategoria B1

| paul99 a răspuns:

Eu am un var de 9 ani si se da pe atv mare si eu m-am dat n-am vazut sa aiba ceva permis sau ceva recunosc taicasau e plitist.