| sebweb a întrebat:

Funda! Intrebarea este in special pentru cei care aduc masini din strainatate...cat costa un aixam/microcar(sau orice marca de masina ce poate fi condusa de la 16 ani) Msbig grin

4 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Sa stii ca sunt scumpe... una noua e in jur de 10000 de euro si una second undeva la 5000. Deci sunt f scumpe si nu merita. Sfat: mai asteapta 2 ani sa-ti iei permis "adevarat". Nu merita sa dai atatia bani pe o "chestie" cu motor si roti(ca nu poate fi numita masina), cand cu banii aia iti iei o masina normala si onorabila. Parerea meathinking

| cossmy a răspuns:

Uite: cauta pe google "microcar second" si uita'te acolo. Unele de prin 2000/2001, sunte vreo 2000 de euro. Insa sunt cam vechi(parerea mea). Unul de prin 2008/2009 e cam 5000. Da cu 6cp, o sa vrei mult mai mult de la masinutzawinking

| dink08 a răspuns:

Pretu la o drujba de aia incepe de pe la 2000-3000 mii in sus. PONT:mai stai 2 ani si iti iei masina nu drujba.Depinde de decizia ta...Bafta

| sebweb explică:

1.Nu vreau una noua
2.Nu pot sa imi dau seama cu cele aduse din strainatate in Romania custa 15-2000 Euro si cede din strainatate 5000 Euro...Ms oricum...Mai astept si alte raspunsuribig grin