| Andreea202 a întrebat:

Hei. Am un golf 5 gt și astăzi când sa fac curat în el am găsit multă apă în fata pe partea dreapta la picioare. Am și trapa. Pe unde ar putea intra? Se vede pe partea dreapta dinspre aripa aceea mocheta uda care ajunge și sub bord. De unde se scurge acea apa?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trapa trebuie sa aiba niste scurgeri, probabil in stanga si dreapta, sub tapiterie, in dreptul stalpului spre prag.
Cred ca ti-a sarit furtunasul de la locul lui, si de aia ajunge apa in masina. Desfa ornamentele interioare de pe prag, si cel din colt, sub bord. Pe acolo ar trebui sa dai de scurgere, vezi ce gasesti.

| relian a răspuns:

Apa e de la aer condtionat, ai infundate drenurile, asa ca apa da pe acolo in masina la pasager.Treb sa desfunzi drenurile alea.Nu stiu exact la masina aia unde anume ies, probabil in fata pasagerului afara in spatele motorului.Sufla pe alea din afara spre interior, poate se desfunda.
Daar de regula daca sufli asa mazga aia se duce tot in cuva aia si sta acolo, apoi dupa un timp iar obtureaza drenu, ala de ieseire afara.
Deci mai bine cauta sa tragi cu o sarmulita ceva spre afara.
Aia nu-i apa de la ploaie e apa de la sistemul de aer conditionat, deci o sa vina apa cat timp folosesti aerul conditionat ma refer aerul rece.