| kymco a întrebat:

Hei. Am un kymco people s 150, si de ceva timp a inceput sa-mi faca figuri, mai exact la turatii mari, dupa ce sare de 90 km/h, incepe sa mearga in suturi, cand il pun pe cric si il accelerez la maxim incepe sa intrerupa, ar putea fi infundat carburatorul, sau ceva de la scanteie?, sau ce altceva ar putea fi?

3 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Pai vezi bujia in ce stare se afla, aerul e reglat bine, e carburata bine, are ok toate reglajele?

| kymco explică (pentru blAster85):

Aprinderea nu pare sa fie cauza, am pus si alta bujie si alta bobina si acelasi rezultat, la carburator nu m-am uitat, dar nu cred ca e asta si nici aerul.
Ar putea sa fie variatorul? i-am dat capacu la transmisie jos si m.am uitat mai atent si am sesizat ca variatorul, mai exact oala aia cu rolele joaca!, ar putea sa aiba rolele uzate sau bucsa aia sa fie dusa?

| blAster85 a răspuns (pentru kymco):

Da poate fi cauza problemei jocul acela de care spui, nu scoate sunet mai ciudat? eu am avut o yamaha neos, si avea ceva la variator, dar am vandut-o asa. poti incerca sa inlocuiesti variatorul.