| GameFace a întrebat:

Hei prieteni, ceva posesori de E Class W211? Vreau in curand sa achizitionez unul, motorizarea 3200 cdi... pareri? probleme ceva legat de model?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Are un vecin asa ceva.
Mai exact, a avut unul E220, dupa cativa ani i l-a facut dauna totala cineva, si de 'nemultumit' ce a fost, si-a luat tot W211, de data aceasta un E320 Avantgarde, cu caroseria ceva mai lunga. Il are de vreo 5-6 ani, circula toata ziua, e foarte multumit de masina. Nu stiu cum e cu intretinerea, cert este ca Mercedes are preturi mici la piese, in comparatie cu BMW. Si tot in comparatie cu BMW, aderenta si confortul sunt la un nivel superior detasat.
Parerea mea, dupa atatia ani de parcat langa el, si cateva calatorii cu ambele (E220 si E320), ar fi sa-ti iei fara dubii, cu conditia sa fie un vanzator de incredere, nu un samsar care repara limuzine avariate si le vinde 'ca noi'.
Ca fapt divers, si E220-le ala, a fost cumparat de niste baieti de undeva din Arad, care spuneau ca in 3 saptamani o fac ca noua, si se intelegea ca o fac pentru vanzare.