| cocacola007 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un iPhone 5c si vreau sa va cer o parere.Am auzit ca acest model ar fi unul cu probleme si de aceea vreau o parere de la cineva care a avut/are sau de la cunoscatori.Nu vreau pareri despre alte telefoane, vreau pareri strict asupra iPhone-ului 5c. Sa aleg 5 in loc de 5c?

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Iphone 5c are mult plastic fata de Iphone 5 sau 5s, capac, butoanele de volum, blocare... eu am iphone 5 si nu am avut probleme la el, este un telefon foarte rezistent fata de iphone 5c, iphone 5 este in carcasa de metal si are un aspect mai frumos decat 5c care este colorat verde, albastru, galben, rosu, roz depinde cum vrei, iar la 5c se matuieste spatele din cauza plasticului daca nu il pastrezi intr-o husa de silicon sau ceva... deci recomand iphone 5 spre deosebire de cea care a spus ca i s-a stricat, nu stiu ce probleme a avut cu el probabil e genul de fata care il tranteste de colo-colo si nu are grija de el, eu il am de un an si este ca nou.winking

| cocacola007 explică (pentru RobertMoon):

Si eu am un 4s si singura problema pe care o am cu el este bateria care nu mai tine foarte mult dar totusi, este un telefon cumparat in 2012, cat poate sa reziste o baterie. In ceea ce priveste spatele iPhone-ului 5c, nu ma intereseaza pentru ca eu sunt un tip care are grija de lucrurile lui, in special cele scumpelaughing). Ma interesau problemele pe care le-ar putea avea software sau mai stiu eu, nu zgarieturile.

| rrri14 a răspuns:

Eu am un iPhone 5S de vara trecuta si deja am probleme serioase cu el: sonorul nu mai functioneaza decat uneori, jack-ul pentru casti nu mai functioneaza, butonul de sus de blocare a ecranului da semne de moarte, bateria tine extrem de putin (practic il tin toata ziua la incarcat). Sunt mare fana a telefoanelor Apple dar cred ca in Romania, in lipsa de Apple Stores, nu merita sa iti cumperi un iPhone pentru ca risti sa ti se strice telefonul si sa nu ai ce sa ii faci. Voi trece si eu la alt smartphone curand.