| Fanu23 a întrebat:

Hei TPU, am un golf 4 si vreau sa fac transplant de motor, vreau sa stiu de unde pot lua unul nou nout si costurile de montare si daca trebuie sa mai fac acte la rar sau in alta parte. Vreau sa stiu cat m-ar costa totul si daca merita,

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Golf 4 a iesit din fabricatie si chiar daca ai gasi un motor nou nu e rentabil. Majoritatea pun motoare sh, se gasesc destul de bune si care sa merite cat mai e buna si tigaia. Mergi la RAR cu actele de pe motor sa iti treaca seria in CIV. Nu mai stiu exact -posibil sa iti ceara factura de service pentru inlocuire.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Complicata treaba.
Un motor nou il gasesti la reprezentanta la 8000-10000 euro.
Unul reparat profesional pe la 2500-3000.
Acum pretul difera daca este cu accesorii sau fara.
Unul la fel de uzat ca al tau la 300-500Euro fara accesorii.