| Ion091831 a întrebat:

Hei TPU! Am un golf 5, 2005 1.9 TDI. De 2 zile când schimb se aude un fluierat, se aude mai tare in treapta 2-3-4. Se aude timp de 2-3 secunde atunci când accelerez și schimb brusc. Turbina recondiționată recent. Merge normal, doar ca de la 120 simt o Vibrație când accelerez. A mai pățit cineva? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca turbina e reconditionata recent, nu ma mir sa ai acel fluerat din cauza turbinei.
Sunt prea putini cei ce le reconditioneaza si chiar merg ok dupa.
Majoritatea incep sa aiba ceva probleme in cateva mii de km.
Cat despre vibratie, nu imi pot da cu parerea.

| David00368866 a răspuns:

Este posibil sa ai un furtun de la turbo spart, verifica-le pe toate