| Ion091831 a întrebat:

Hei TPU, se aude un zgomot când accelerez, am un golf 5, 1.9 TDI. La rece nu se aude nimic, la relanti nu, pe liber la fel. Când ajunge apa la 90grade, atunci când schimb și accelerez se aude un vâjâit. A mai pățit cineva? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea fi de la turbina, dar nu e sigur.
Trebuie sa o auda un mecanic, apoi sa faca o constatare.

| zilog a răspuns:

Ai pus zahăr în benzină?

| raku1 a răspuns:

Salut! este kitul de ambreiaj sau cutia cel mai probabil... nu strica totusi inainte sa mergi la mecanic cu ea sa bagi motorina mai scumpa, cu aditivi etc poate se remediaza problema