| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU, am un golf 5 din 2005, mergând pe drum s-a aprins martorul de la ulei, am mers la un service si mi-a completat pana la nivel uleiul, problema este ca martorul nu se mai stinge! Am scos bornele in speranța ca se va stinge, ce pot sa ii fac sa se stingă? Dacă scot mufa de la senzor se va stinge?

1 răspuns:
| AlexBucatica a răspuns:

Posibil sa se fi stricat senzorul si trebuie inlocuit. Du-te din nou la un service si pune tester-ul pe masina.