| mgtow a întrebat:

Hello, cineva stie un site unde pot invata legislatia pentru a obtine permisul C+E si pentru a obtine atestatul de marfa, as mai dori daca nu va suparati sa imi dati si chestionare de atestat. Multumesc, si cine e la misto mai bine sa nu zica nimic ca m-am saturat sa aud prostii pe aici.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe dprciv.ro gasesti legislatia rutiera, respectiv OUG nr.195/2002 (Codul rutier), Regulamentul de aplicare aprobat prin HG nr. 1391/2006 si Ordinul MAI nr.268/2010 privind procedura de examinare pentru obtinerea permisului de conducere. De asemenea trebuie studiata si OUG 109/2005 privind transporturile, cu modificarile si completarile ulterioare, in care sunt prevazute conditiile si actele necesare obtinerii licentei de transport. Succes si numai bine!

| eugem35 a răspuns:

Salut, nu sut grele intrebarile pentru atestate, cand faci cursul pentru atestat vei invata si raspunsurile, dar ai grija sa le inveti bine, si sa iti spun un secret te va ajuta la examen cineva, stai far grija sunt cam 20 de intrebari la chestionar, multe cu timpi de conducere si pauzele de somn, dar este usor bafta nu le gasesti pe piata
eu am ceva dar nu pot sa le sacne ca nu am cu ce