| AddictedToLife a întrebat:

HELP! Cati km merge un opel vectra cu 1l de motorina?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Depinde de calitatea motorinei, de temperatura mediului ambiant, condițiile meteo, presiunea pneurilor, greutatea mașinii cu tot pasageri, uzura motorului, treapta și turația folosită, etc.
Sunt foarte mulți factori care influențează consumul de combustibil, dar în medie, ar trebui să parcurgi liniștit cam 15 Km.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Depinde de consum

| timilian90 a răspuns:

Depinde ce consum are... daca are un consm obisnuit adica 5% ar trebui sa mearga 20km, si comsumul de 5% il ai la 90/100 km/h peste viteza asta consumul ajunge la 6/7 %

| teotaur a răspuns:

19 km.

| draky90 a răspuns:

Gresit,niciodata nu o sa poti da un consum la o anumita masina ca etalon,deoarece sunt foarte multi factori,temperaturile mediului care o inconjoara,vant,turatiile motorului, jante, presiune, calitatea carburantului, etc.

| Norby9 a răspuns:

Salut, undeva pe la 10 -20km!