| Luci88 a întrebat:

HEY, am un opel zafira an 2004 motor 2000 74 kw 101cp, am niste probleme cu turbo, o pornesc si imi apare in bord o masina cu o cheie, care apare si dispare, dar cat sta aprinsa in bord, nu pot sa o turez peste 2000 de turatii, cum dispare acea cheie cum merge turata la maxim! imi puteti spune in mare care ar fi probleme? pana ajung la un servis! Va multumesc Frumos!:* Fubda:*

Răspuns Câştigător
| ValentinMarius21 a răspuns:

Well cel mai bine >pusa pe diagnoza(sau daca ai pe cineva care stie sa iti curete egr'ul, clapeta de acceleratie preventiv ar fi ok). Acel martor in bord indica mai multe confused

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Probabil e doar un senzor.Dar care? Trebuie sa mergi la un tester.

| Luci88 explică (pentru valentingb):

Mi-a zis o persoana ca e posibil sa fie de la EGR! SE POATE?