| pwp a întrebat:

Hey TPU?
Ce parere aveti de Renault Megane?
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare mașină este bună dacă te îngrijești de ea. Am Renault, altă gamă și s-a comportat impecabil până acum, luată de nouă mașina.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce model. Ultimul arat destul de bine, iar motoarele dci foarte economice

| mihai69 a răspuns:

Care model, ce motorizare?!?
http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_M%C3%A9gane

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O parere buna.
Stabile, foarte confortabile (aici ma refer la scaune si antifonare, ca de altfel sunt o idee cam inghesuite pentru dimensiunile ei), motoare foarte reusite (mult peste nemtesti, si vreau sa subliniez asta), fara defecte electronice.
Caroseriile sunt usoare, si gandite in caz de accidente (megane 2 are 5 stele NCAP, si nu e un model tocmai nou).
E una dintre masinile pe care o recomand frecvent, mai ales motorizarile pe benzina.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Legiuitoarea):

De unde si pana unde fiecare masina e buna daca o îngrijesti? Pt pup: In Megane daca stai mai mult de jumatate incep sa te doara toate pe bancheta din spate.E aproape verticala si oricum nu e bine profilata.Dar daca nu se sta des pe bancheta, nu-i problema.

| costymaximus a răspuns:

Este buna, carcotasii cu fite in cap pot spune multe, dar pentru. oamenii obisnuiti este ok.