| Luci88 a întrebat:

se merita sa cumpar o masina Ford Focus 1.6i Benzina, an 1999 luna 4, KIlometri 210110, motor 1956, 74 kw, 1500 euro. se merita cumparata? cat m-ar costa sa o inmatriculez? Funda:* Mersi mult:*

Răspuns Câştigător
| Master1ro a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu se merita.
In primul rand masina aceea are peste 210.000 kilometri la bord, ceea ce inseamna ca a fost rulata nu gluma.
In al doilea rand o sa fie necesar sa platesti jumatate din suma spusa de tine mai sus sa o inmatriculezi.
Daca vrei totusi sa o cumperi, du-te cu o ruda, cu un prieten care cunoaste masinile sa nu iti iei teapa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prea multi km 200k taxa te ajunge cam de doua ori cat dai pe masina.

| supermamici a răspuns:

Fordul este o masina buna, insa la ce motor si vechime are vei plati taxe anuale si taxa de inmatriculare cat ai da sa iti cumperi un ford din 2007. Nu merita.

| ionut2424 a răspuns:

Si eu zic la fel, ca nu se merita, cu banii aceea iti iei una din 2000 in sus, doar daca mai cauti, nu te grabi.acum depinde de unde o cumperi