| Eddy1995 a întrebat:

As dori si eu sa cumpar un Ford focus, euro 4 motor 1.6 benzina din 2000, cat m-ar costa sa o imnatriculez?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://static.anaf.ro/......_2014.html

e calculatorul oficial

| Mihai1810 a răspuns:

Ce emisii de co2 are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu o sa ti-o bage vre-odata euro 4. Initial ti se va spune o suma, dupa care vei ajunge sa platesti mult mai mult... taxe peste taxe. Cel mai simplu 500e bulgari, inmatriculat, asigurare, itp.

| Johnson_John_1990 a răspuns:

Taxa auto 2014: 539 Euro (2396 Lei)

http://www.auto.ro/calculator-taxa-auto

| Mihai1810 a răspuns (pentru Johnson_John_1990):

Trebuie sa adaugi emisiile de co2 altfel calculul e eronat daca masina are emisii de co2 de maxim 150g atunci taxa de poluare este de 100 euro vreo 450 lei