| AnaBubbles a întrebat:

Hey TPU! Vreau sa fac scoala de soferi in Brasov, acolo sunt la Universitate (Transilvania). Stiu ca imi trebuie viza de flotant pentru asta, pentru ca nu sunt din judet. Mai imi trebuie altceva? Cum e sa faci scoala in Brasov pe multe sensuri unice? Ce scoala recomandati? Instructor?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru scoala de conducere nu ai nevoie de viza de resedinta (flotant), de aceasta ai nevoie doar daca vrei sa sustii examinarea in Brasov.
Intreseaza-te printre colegii din Brasov care au permis de conducere si o sa afli scoala mai convenabila.
Daca esti student in Brasov si stai la camin ar fi trebuit sa fi obtinut viza de resedinta, prin administratorul caminului.