| ionutz1011 a întrebat:

Http://www.pdc.ro/public/galleries/af9199378ecb32da7b0f8 858e919bcfc.jpg Daca imi puteti spune si mie de ce masina albastra trece ultima prin intersectie as fi recunoscator.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Autobuzul circula pe drumul prioritar, deci va trece primul. Ramane autoturismul si autocamionul, ambele venind de pe drumuri fara prioritate, deci intre ele se aplica prioritatea de dreapta. Autocamionul venind din dreapta autoturismului, va avea prioritate fata de acesta, astfel ca autoturismul va trece ultimul.

2 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Autobuzul are indicatorul drum cu prioritate iar camionul are prioritate de dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si marimea conteaza. happy