| Winners10 a întrebat:

Salutare. Imi puteti spune si mie cum pornesc o masina Diesel pe care trebuie sa o imping? Daca ati putea sa imi spuneti pas cu pas v-as fi recunoscator. O zi buna

9 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Păi cineva te împinge și tu o pornești.

| Winners10 explică (pentru ancaval):

Mersi. Asta stiam si eu. Dar daca nu stiai sunt niste pasi in tot acest proces. Risti sa strici unele la ea daca nu.

| ancaval a răspuns (pentru Winners10):

Extraordinar! Ce poți strica, din moment ce nici măcar nu pornește? Faină gândire!
Pași în acest proces? Păi ce e? Operație pe creier? Câți ani ai? Se vede că nu ai experiență. De ce nu vorbești cu cineva care are mașină? Din familie, un vecin, un prieten.

| Winners10 explică (pentru ancaval):

Daca nu cunosti eu zic sa taci din gura. Experienta am foarte multa. Pentru cultura ta generala daca te intereseaza in momentul in care o pornesti prin impingere datorita faptului ca motorul este mai solicitat se poate deteriora / rupe cureaua de distributie.

O zi faina.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Daca ai sau nu ai curent pui prima data contactul pe urma o bagi in viteza a 2-a sau marsarier. Cu ambreiajul calcat si in viteza incepeti sa impingeti masina, cand masina a prins viteza destula ridici piciorul brusc de pe ambreiaj, pe urma dupa ce a pornit o scoti din viteza.

| Pantagruel a răspuns:

O bagi in marsarier, o impingi cu spatele, ii dai cheie cand prinde viteza. Dupa ce a pornit calci repede ambreiajul sa nu moara motorul. Succes!

| suntserios a răspuns (pentru Pantagruel):

Si cum crezi tu ca se va misca maisna daca e in marșarier si nu e apasat ambreiajul?

| Pantagruel a răspuns (pentru suntserios):

Aaa... Dumnezeu? laughing

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Pantagruel):

Nu mai da raspunsuri eronate, poate tipul il ia de bun.