| vladrom a întrebat:

Imi poate spunde cineva concret cu cat timp inainte de a implini varsta de 18 ani te poti apuca de scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
| VariantaVerde a răspuns:

Poti da la 17ani jum de carnet dar cand faci 18 ani il poti folosihappy funda?batting eyelashes

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului de aplicare a Codului rutier, art. 29, alin. 4, poti incepe scoala de soferi cu cel mult trei luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Numai bine!

| valy1233 a răspuns:

Cu 3 luni inainte sa faci 18 aniwinking

| piedone1988 a răspuns:

Poti incepe scoala de soferi cu maxim 3 luni inainte de a implini 18 ani, dar nu poti termina scoala inainte de a implini 18 ani. Preferabil ar fi cu 1 luna - 2 luni inainte ca altfel o langai mult.

| RGK a răspuns:

3 luni inainte te poti apuca de scoala, dar examenul il poti da doar dupa ce implinesti 18 ani.
Succeshappy si ne vedem pe strazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa inveti tu legislatia si apoi sa astepti pana faci 18 ani.ca nu mori sa astepti 3 luni.nu te grabi si spor la rezolvat chestioanare

| InoKo a răspuns:

3 luni.

| Pinnacolada a răspuns:

Cel mult 3 luni!

Succes!

| style_4880 a răspuns:

Cu 6 luni inainte sa faci 18 poti sa il faci ca asa am facut si ieu big grin

| style_4880 a răspuns:

Cu 6 luni inainte sa implinesti 18 ani... ieu asa am facut succesbig grin