| япончик a întrebat:

In ce tara se produce: kawasaki, honda, suzuki si yamaha... dau funda sau dati vreon site ca nu gasesc

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

In Japonia se fabrica toate 4.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Made in Japan.

| Leocerba a răspuns:

Desi nu ma prea pricep la masini, stiu ca producatorul initial Kawasaki, Honda, Yamaha, Suzuki este Japonia. Dar azi grupurile astea auto produc masini in multe alte tari.
Eu stiu ca Ungaria e plina de Suzuki, pentru ca ei au fabrica. Stiu ca tara cu productia Honda masiva nu-i Japonia, ci SUA.
Si daca vrei un link ceva, la repezeala am gasit unu dar e cam vechi: http://0-100.hotnews.ro/......puri-auto/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Japonia

| iron2man a răspuns:

Japonia

| perfectsmile12345 a răspuns:

Toate sunt in Japonia.

| Ciubaca97 a răspuns:

Japonia