| Lawrrrr a întrebat:

In general, ce părere aveți despre mașinile Citroën?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt frantuzesti, nu am o parere prea buna. Am un vecin care are vreo doua citroen. Din ce am inteles multe piese electronice si piese scumpe in general. Cand zici masini frantuzesti ma gandesc si la Peugeot si Renault. Masini cam slabute. Mai bine un ford sau chiar toyota. Cand pica toyota nu o mai repara oricine dar nici nu pica ani si ani buni. Sunt masini pe care te poti baza. Nu te lasa in drum. In schimb pe niste firme precum Citroen, Renault sau Peugeot nu m-as baza. Alt vecin cu peugeot 207 a avut probleme cu motorul, a schimbat pistoane, a dat vreo 5000 lei parca. Piese scumpe la masinile frantuzesti. Nu dau un ford fiesta pe un citroen.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Un citroen nou e peste fordul tau fiesta, nu tin nici cu frantuzestile nici cu fordurilewinking
Pe de alta parte cam ai dreptate masinile frantuzesti in general au probleme mai ales la partea electronica, normal ca sunt scumpe la piese ca se gasesc pe originale, multi nu-si permit piese originale nici la dacia logan dapai la citroenwinking
Numai zic de baietii astia smecheri de 2 lei care au porsche si alte minunatii si fac schimbul de ulei la groapa la nea caisa mecanic amator happy
orice masina noua este buna, orice derapanatura care a avut 20 de proprietari este normal sa fie praf, pentru ca indiferent de cati au fost de buna credinta si au facut revizii la timp daca unul dintre fostii proprietari a intaziat sa schimbe uleiul si filtrele, intr-un cuvant si-a batut joc de motor!