| Daniel123 a întrebat:

In primul rand salut toti automobilisti. In al doilea rand as vrea sa va dati cu parerea asupra unu subiect destul de delicat. Sa incep, deci eu consider ca Dacia Duster e o masina perfecta si la pretul ei final adica versiunea Laureate cu motorul 1.5 dci de 110 cp chiar ieftina, ma rog am discutat astazi cu profesorul meu de fraceza nu stiu cum a venit vorba de masini
, dar el mi-a spus ca e o masinia proasta insa eu cred ca e foarte buna si foarte potrivita pentru romania am citit zeci de articole despre ea inclusiv articole de la redactia Top Gear si toti o gasec buna. Numai ca tarani din romania prefera tripleta germana, dar si masini inutile, de explu profu' prefera Hummer si i-am pus intrebarea urmatoare : "Aveti bani sa va cumparati un Hummer? " iar el mi-a spus ca nu dar tot isi prefera opelul corsa in favoarea Dusterului. Ma rog, am lungit-o, ideea e ca vreau sa aflu pareri de la oameni cu un oarecare nivel de informare asupra marci respectiv Duster. Multumesc! Nu doresc comentari inutile cum ca, marca Dacia ar fi vreo chestie idioata, dar ganditi-va ca a rezistat atata timp, iar acum s-a dovedit foare buna facand masina asta.

Răspuns Câştigător
| condreavaly a răspuns:

Avem noi duster. faza nasoala e ca toata lumea se uita dupa tine de parca am fi singurii cu ea din RO. faza tare e ca merita ca doar de masina romaneasca si cui nu ii place e fraier. bafta si daca o cumperi nu o sa regereti.iti garantez eu

9 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Am asitat la un accident pe DN1 intre un MCV si un Opel Astra. Opelul a plecat pe roti cam sifonat in partea din fata, dar piese din MCV puteai gasi pe asfalt pe o distanta de 200m, si nu mai semana deloc a masina. Poate Dusterul este facut mai bine decat MCV-ul.

| Angel0 a răspuns:

Multumesc pentru stupid.

PS
La 130KM/h Volkswagen Tiguan franeaza in 63m iar Dusterul in 75m.Practic cind Tiguanul este oprit Dusterul are 50 Km/h.

| cartman a răspuns:

Pare o masina interesanta si este foarte bine ca au dotat-o cu esp deoarece suv-urile se rastoarna mult mai usor. Garda la sol este destul de mare, 4x4, mi se pare o masina reusita, mai ales la acel pret. La drum iti dai seama ca lasa putin de dorit din cauza motorului micut. Un motor de 2 tdi ar fi fost perfect si consumul la fel.

| adriangabor92 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| mihaibr11 a răspuns:

Am un amic bun care abia si-a luat un exemplar Laureate exact motorul de 110 cai si trebuie sa-ti spun ca e foarte multumit de ea si pe strada si pe camp (baiatul are o ferma si nu prea se uita daca ma intelegi). chiar e reusita ca masina, intretinerea e ieftina, impozit mic, consum la fel de mic. e bine happy

| RB26DETT a răspuns:

Eu am dacia solenza cu 1.4 mpi 75 cp si e foarte buna dapai duster-ul! sa stii ca duster-ul este o masina foarte buna, multi spun aaa e dacie si nu e buna ca e masina romana dar ce conteaza? este masina noastra de asta suntem in criza ca noi cumparam din strainatate! fiecare tara are masinile ei noi avem dacia duster si alte dacii ca la noi se merge cu 60 la ora si in germania sunt mercedesuri si alte masini ca se merge cu 200 240 260 la ora pe autostrada, fiecare tara si-a facut masina pentru drumurile ei si-a facut dacia pentru ca a stiut ca pe drumurile astea nu se cirula cu viteza si sunt dealuri si drumuri de tara, cum ar fi sa mergi cu un mercedes slr mclaren la tara printre mosi si babe? nu mai bine intri cu o dacie? mai ales duster nu e o masina de fite si e foarte bun e masina romaneasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germanii apreciaza modelele create de uzinele Dacia din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Dacia Logan, de 4 ani deja, pentru moment nu o voi schimba, e ca noua, suntem multumiti toata familia;-) asa ca nu pot sa imi dau cu parerea despre Duster.