| revelatia2003 a întrebat:

Incepand cu ce an Dacia 1300 este fabricata din piese romanesti?

Răspuns Câştigător
| vl96cos a răspuns:

Dupa 1978

4 răspunsuri:
| Rikudou a răspuns:

Sper ca am ajutat.

| VRares a răspuns:

Dacia 1100 sa fabricat din 1968
dacia 1300 sa fabricat cu piese romanesti dupa 1972

| revelatia2003 explică (pentru VRares):

Aha.Dar totusi dupa 1972, cam ce piese fabricate erau romanesti:motorul si caroseria? Stiu ca seria motorului fabricat in Franta avea seria 810-02, iar cel romanesc 810-99.Dar nu stiam din ce an s-au introdus.

| VRares a răspuns (pentru revelatia2003):

Cateva pese de pe motor si de pe masina erau inca frantuzesti stiu sigur ca alternatorul si farurile erau frantuzesti altceva nu mnai stiu