| SLexuS a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea, vreau sa schimb casetofonul original al masinii ( un reno clio 2 2004 ) cu un mp3 player, insa daca fac asta vreau sa scot acel ceas si care indica temperatura si sa pun un plastic in loc, unde pot gasi asa ceva, ca nu vreau o gaura in locul ceasului.

https://piese.ro/......2-95-1.jpg

Poza o aveti mai sus, acel ceas de sus, mi se pare ca ocupa spatiu degeaba si nu ma ajuta cu nimic mai ales ca schimb casetofonul original.
Deci unde pot gasi un plastic care sa se potriveasca perfect acolo

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă ceasul acolo - pe lângă că e totuși util, un capac (pe care precis nu-l găsești a fi elegant) arată ca naiba

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce ai tu cu ceasul ala, naiba stie... Iti complici viata inutil. Dar fie;
Demonteaza ceasul, trage chit peste ecran, apoi finiseaza bine si vopseste intr-o culoare potrivita bordului, ori colanteaza in "gri carbon".
Cand il montezi la loc, nu-i mai bagi mufa.