| bogz a întrebat:

Jantele duble, mari sunt de 26" la bicicleta? Trebuie sa setez un kilometraj.

Răspuns Câştigător
| Robert323 a răspuns:

Salut, vezi ca trebuie sa ai in cutie la kilometraj instructiunile de montaj pe care scrie la ce distanta trebuie sa montezi magnetul pe spita, de exemplu eu mi-am luat unu din franta, am janta pe 26 si scria acolo ca la marimea asta trebuie montat la 88 mm, incepand din exteriorul rotii spre interior, trebuie sa ai si tu ceva de genu

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu asta conteaza cand setezi kilometrajul ia automat dupa timpul de rotatie al rotii!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te pe cauciucul care imbraca janta. Scrie pe el marimea. Sunt si de 27 si 28.

| Robert323 a răspuns:

Trebuie sa ai instructiuni de montaj si un tabel cu mai multe marimi de jante si in dreptu lor distanta la care se monteaza magnetu pe spitza, de exemplu la al meu a fost de 88mm pe janta de 26", masori incepand cu exteriorul rotii spre centru, incepand din capatul spitzei